Pavel Janovec

0

06.07.2020 – Střední Čechy (jednodenní výlet)

28

Dub 2020

/ ZÁMEK ŽLEBY / CHRÁM SV. BARBORY KUTNÁ HORA / VLAŠSKÝ DVŮR K. HORA / MUZEUM LEGA K. HORA / KOSTNICE K. HORA – SEDLEC / MUZEUM TABÁKU K. HORA /

ZÁMEK ŽLEBY – Zámek patří mezi často vyhledávané cíle zvláště pro jeho neopakovatelnou atmosféru a romantické prostředí. Původně gotický hrad ze 13. století vyniká bohatými historickými interiéry, které byly vytvořeny knížaty z Auersperka během 19. století. Ti čerpali inspiraci v Anglii. Zámek vlastní rozsáhlou sbírkou uměleckých předmětů od zbraní, přes sklo a keramiku, až po historický nábytek od doby renesance po 20. století. Unikátem je dochováné zámecké barokní divadlo s původním vybavením, včetně kostýmů.
Vybrat si můžete ze tří tematicky zaměřených prohlídkových okruhů.

Vstupné: 160/110 Kč. KLÍČ.

 

CHRÁM SV. BARBORY KUTNÁ HORA – Chrám byl založen kolem r. 1388 na náklad patricijských kutnohorských rodů jako hornický, což dokládá i jeho zasvěcení patronce havířů sv. Barboře.
Chrám zapsaný v seznamu památek UNESCO je 70 m dlouhý, 40 m široký a uvnitř 30 m vysoký.
V letech 1512 – 32 vytvořil Benedikt Rejt (Ried) z Pístova nad vnitřními arkádami spodní části chrámu samostatné stejnolodní trojlodí, které nemá v českých zemích obdoby.
Stavba byla dokončena až na přelomu 19. a 20. stol. V interiéru si prohlédnete jedinečnou galerii pozdně gotických a renesančních maleb z 15. stol.

Vstupné: 120/90 Kč.

 

VLAŠSKÝ DVŮR K. HORA – Vlašský dvůr byl založen na konci 13. století, kdy byla na pozemcích sedleckého kláštera objevena bohatá naleziště stříbra. Ve 14. století se z rozhodnutí krále Václava II. stal Vlašský dvůr centrální mincovnou Českého království a začal se zde razit tzv. pražský groš. Areál byl několikrát přestavován. V pozdějších letech ztratil tento objekt na významu a chátral. Na konci 19. století budovu odkoupilo město a proběhla rozsáhlá rekonstrukce. V dnešní době se zde nacházejí kanceláře městského úřadu, sídlí zde Průvodcovská služba Kutná Hora, Muzeum Odhalení tajemné tváře Kutné Hory a Galerie Felixe Jeneweina města Kutné Hory.

Vstupné: 75/45 Kč.

 

MUZEUM LEGA K. HORA – V kutnohorském Muzeu kostek Lega jsou k vidění nové i historické modely stavebnice a model sedlecké Kostnice. K dispozici je hrací zóna, kde si můžete postavit vlastní model podle své fantazie a obchod se stavebnicemi Lego.

Vstupné: 250/150 Kč.

 

KOSTNICE K. HORA – SEDLEC – Kostnice je podzemní kaplí hřbitovního kostela Všech Svatých. V kostnici jsou uloženy ostatky 40 000 našich předků. V roce 1870 provedl mimořádně nápaditou výzdobu kostnice stavební mistr František Rint z České Skalice, a proto bývá často považován za původního autora.

Vstupné: 90/60 Kč.

 

MUZEUM TABÁKU K. HORA – Stálá výstava o historii a současnosti tabáku se nachází v areálu závodu společnosti Philip Morris ČR a.s. v Kutné Hoře, jediné tabákové továrně na našem území. Kromě výstavy mohou návštěvníci navštívit prostory bývalého cisterciánského kláštera, kde je sídlo společnosti a výrobní závod. Výstava a výrobní závod je otevřena pro návštěvníky starší 18 let.

Vstup volný.

 

( Zájezd se uskuteční, pokud se přihlásí 6, maximálně 7 osob. )

 

Odjezd: 06.07.2020 v 8,00 hodin.
Cena dopravy: 400 Kč.
Vstupné na hrady si každý hradí sám.

 

Věrnostní program na státní hrady a zámky: Navštivte pět památek, sbírejte elektronické klíče a šestou prohlídku získáte ZDARMA. Registrujte si pas a můžete se zapojit do slosování o věcné a zážitkové ceny.

 

Pokud jste na některém hradě či zámku již byli, můžete počkat v zahradách či v některých restauracích a kavárnách, která jsou při památkách.

Admin

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec odio. Quisque volutpat mattis eros. Nullam malesuada erat ut turpis.

.

Sociální sítě

Related Post

  • [vc_row][vc_column][td_block_11 custom_title="WELLNESS MARIÁNSKÉ LÁZNĚ" block_template_id="td_block_template_11" category_id="74" limit="15" ajax_pagination="infinite" border_color="#1e73be"][td_block_11 custom_title="WELLNESS FRANTIŠKOVY LÁZNĚ" block_template_id="td_block_template_11" category_id="72" limit="15" ajax_pagination="infinite" tdc_css="" border_color="#1e73be"][td_block_11 custom_title="WELLNESS KARLOVY…
    Číst více
  • [vc_row][vc_column][td_block_11 custom_title="WELLNESS MARIÁNSKÉ LÁZNĚ" block_template_id="td_block_template_11" category_id="74" limit="15" ajax_pagination="infinite" tdc_css="" border_color="#1e73be"][/vc_column][/vc_row]
    Číst více
  • [vc_row][vc_column][td_block_11 custom_title="WELLNESS FRANTIŠKOVY LÁZNĚ" block_template_id="td_block_template_11" category_id="72" limit="15" ajax_pagination="infinite" tdc_css="" border_color="#1e73be"][/vc_column][/vc_row]
    Číst více