Pavel Janovec

0

11.07.2020 – Hradecko (dvoudenní výlet)

19

Dub 2020

/ HRAD KUNĚTICKÁ HORA / ZÁMEK ČASTOLOVICE / ZÁMEK RYCHNOV NAD KNĚŽNOU / ZÁMEK DOUDLEBY / HRAD POTŠTEJN /

 

HRAD KUNĚTICKÁ HORA – Založení hradu kolem roku 1421 je spojeno s počátky husitského hnutí ve východních Čechách. Na konci 15. století byl přebudován ve výjimečně pevné sídlo, ovšem osudným se mu stalo dobytí Švédy koncem třicetileté války. Budovy byly citelně poškozeny a větší obnovy se dočkaly až počátkem 20. století.
Zámkem vedou dva okruhy, které vás zavedou do rytířského sálu, hradní kaple sv. Kateřiny, sklepních prostor nebo na věž. Zároveň máte příležitost spatřit expozici pohlednic a fotografií Kunětické hory z období od konce 19. století po současnost.

Vstupné 120/80 Kč. KLÍČ.

 

ZÁMEK ČASTOLOVICE – Malebný zámek prošel v minulosti několika zásadními proměnami. První podobu mu na přelomu 16. a 17. století vtiskla renesance, v 70. letech 19. století byl přestavěn v novogotickém duchu, který byl posléze na počátku 20. století zcela nahrazen novorenesancí.
Dobové a bohatě zařízené interiéry skrývají osobitě malované kazetové stropy s biblickými a římskými motivy. Zámecké interiéry mají velmi cenné zařízení a bohaté sbírky obrazů i zbraní. Hlavní zámecký sál zdobí 24 nástropních maleb. Chloubou zámecké expozice je velký Rytířský sál.
Zámek obklopuje anglický park a obora, ve které žije stádo bílých daňků a ptáci emu.

Vstupné 130/90 Kč.

 

ZÁMEK RYCHNOV NAD KNĚŽNOU – Barokní zámek nechal postavit v roce 1676 František Karel I. Libštejnský z Kolowrat. Současnou podobu zámku vtiskl až v první polovině 18. století slavný architekt Jan Blažej Santini-Aichel. V interiérech si prohlédnete reprezentační místnosti bohatě vybavené stylovým nábytkem rodu Kolowratů, zbraněmi a obrazy. Při prohlídce budete fascinováni rodovou obrazovou galerií, která je svým rozsahem jednou z největších galerií u nás. V části zámku se nachází Muzeum a galerie Orlických hor.

Vstupné 130/90 Kč.

 

ZÁMEK DOUDLEBY – Renesanční zámek s sgrafitovou výzdobou vnějších i vnitřních průčelí zachránila před postupným zchátráním rekonstrukce v letech 1955-73. Avšak jeho historie se začala psát již na konci 16. století. V průběhu baroka se zámek rozrostl o další budovy, výraznějšími úpravami prošly interiéry. Po 2. světové válce připadl objekt státu, po roce 1989 byl navrácen původním majitelům.
Během prohlídky se projdete vzácnými interiéry, kterými jsou mj. zrcadlový sál, lovecký salonek či Ferdinandův pokoj. V zámeckých interiérech se podíváte na soubor tapisérií a renesančního nábytku, expozici Lov a lovectví, výstavu loveckých a sportovních zbraní.
Můžete se také projít zámeckým parkem v anglickém stylu, který sousedí s nově vybudovanou oborou.

Vstupné 140/110 Kč.

 

HRAD POTŠTEJN – Hrad byl založen na konci 13. století a později patřil mezi rozsáhlejší a významnější objekty u nás. Do historie a především do literatury vstoupil hrabě Harduval de Chamaré, který dvacet let na hradě usilovně hledal poklad. Neúspěšně. Zato Alois Jirásek našel v jeho příběhu inspiraci k napsání románu a pozdější autoři i filmový námět. Hrad se nacházel ve špatném technickém stavu. Ve 2. polovině 20. století byl zrekonstruován a zpřístupněn veřejnosti.

Vstupné 70/60 Kč.

 

( Zájezd se uskuteční, pokud se přihlásí 6, maximálně 7 osob. )

 

Odjezd: 11.07.2020 v 7,00 hodin.
Cena dopravy: 800 Kč.
Vstupné na hrady a ubytování si každý hradí sám.

 

Věrnostní program na státní hrady a zámky: Navštivte pět památek, sbírejte elektronické klíče a šestou prohlídku získáte ZDARMA. Registrujte si pas a můžete se zapojit do slosování o věcné a zážitkové ceny.

 

Pokud jste na některém hradě či zámku již byli, můžete počkat v zahradách či v některých restauracích a kavárnách, která jsou při památkách.

 

Štítky:

Sdílet:

Admin

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec odio. Quisque volutpat mattis eros. Nullam malesuada erat ut turpis.

.

Sociální sítě

Related Post

  • [vc_row][vc_column][td_block_11 custom_title="WELLNESS MARIÁNSKÉ LÁZNĚ" block_template_id="td_block_template_11" category_id="74" limit="15" ajax_pagination="infinite" border_color="#1e73be"][td_block_11 custom_title="WELLNESS FRANTIŠKOVY LÁZNĚ" block_template_id="td_block_template_11" category_id="72" limit="15" ajax_pagination="infinite" tdc_css="" border_color="#1e73be"][td_block_11 custom_title="WELLNESS KARLOVY…
    Číst více
  • [vc_row][vc_column][td_block_11 custom_title="WELLNESS MARIÁNSKÉ LÁZNĚ" block_template_id="td_block_template_11" category_id="74" limit="15" ajax_pagination="infinite" tdc_css="" border_color="#1e73be"][/vc_column][/vc_row]
    Číst více
  • [vc_row][vc_column][td_block_11 custom_title="WELLNESS FRANTIŠKOVY LÁZNĚ" block_template_id="td_block_template_11" category_id="72" limit="15" ajax_pagination="infinite" tdc_css="" border_color="#1e73be"][/vc_column][/vc_row]
    Číst více