Pavel Janovec

0

15.07.2020 – Severní Čechy (jednodenní výlet)

22

Dub 2020

/ ZÁMEK DUCHCOV / ZÁMEK ČERVENÝ HRÁDEK / HRAD STŘEKOV /

ZÁMEK DUCHCOV – Památkově chráněný zámecký areál, k jehož vzniku došlo v druhé polovině 16. století. Původně renesanční lobkovické sídlo vytvořené na základech staré tvrze bylo v letech 1675-1711, kdy se vlastníkem stal Jan Josef z Valdštejna, přestaveno na barokní zámek. Záhy byl objekt dle návrhů Jeana Baptiste Matheye rozšířen o dvě křídla, vnější zámecké nádvoří a čestný dvůr. Současný klasicistní vzhled však získal po úpravách, které proběhly v letech 1814-1818 za správy Josefa Karla z Valdštejna. Součástí areálu je rozlehlý francouzský park se soustavou bazénů, vodotrysků, fontán a sochami od Matyáše Bernarda Brauna, postavený podle návrhu známého architekta Jana Ferdinanda Schora.
Zámek je úzce spjat s významným italským dobrodruhem Giacomo Casanovou, který na zámku ve službách hraběte Josefa Karla z Valdštejna prožil svá poslední léta.

Vstupné: 130/90 Kč. KLÍČ.

 

ZÁMEK ČERVENÝ HRÁDEK – Barokní zámek, který nahradil dřívější gotický hrad, upoutá pozornost návštěvníků bohatě zdobeným portálem a arkádovým nádvořím. Interiéry zámku skrývají nejen dobové vybavení, ale také výtvarnou galerii či expozici vojenství. V roce 1938 se na zámku uskutecnilo setkání lorda Runcimana s vedoucími představiteli Sudetských Němců, které bylo jedním z kroků vedoucích k Mnichovské dohodě.
Součástí prohlídek jsou různé výstavy a expozice. Výstavním prostorem je také zámecká jízdárna, která slouží jako technické muzeum.
Během prohlídky navštívíte galerii a kapli sv. Jana Křtitele, zrcadlový a rytířský sál, lovecký salonek s obrazárnou a pracovnu Maxe Egona Hohenlohe-Langenburg.

Vstupné: 80/40 Kč.

 

HRAD STŘEKOV – Počátkem 14. století dal Jan Lucemburský vybudovat na skalnatém břehu řeky Labe pevný obranný hrad. Po období rozkvětu v 16. století přišla třicetiletá válka, která se Střekovu stala osudnou. Po ničivých nájezdech Švédů byl hrad opuštěn a začal chátrat. Již v minulosti romantické zříceniny lákaly nejednoho umělce – J. W. Goethe, R. Wagnera nebo K. H. Máchu.
V současnosti spatříte kamenné zdi střídající se s opevněním, které naznačuje jak majestátní kdysi hrad byl. Hradní věž nabízí nekonečný výhled na město Ústí nad Labem a jeho okolí. Hrad si prohlédnete s průvodcem nebo individuálně.

Vstupné: 120/90 Kč.

 

( Zájezd se uskuteční, pokud se přihlásí 6, maximálně 7 osob. )

Odjezd: 15.07.2020 v 8,00 hodin.
Cena dopravy: 400 Kč.
Vstupné na hrady a ubytování si každý hradí sám.

Věrnostní program na státní hrady a zámky: Navštivte pět památek, sbírejte elektronické klíče a šestou prohlídku získáte ZDARMA. Registrujte si pas a můžete se zapojit do slosování o věcné a zážitkové ceny.

Pokud jste na některém hradě či zámku již byli, můžete počkat v zahradách či v některých restauracích a kavárnách, která jsou při památkách.

Admin

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec odio. Quisque volutpat mattis eros. Nullam malesuada erat ut turpis.

.

Sociální sítě

Related Post

  • [vc_row][vc_column][td_block_11 custom_title="WELLNESS MARIÁNSKÉ LÁZNĚ" block_template_id="td_block_template_11" category_id="74" limit="15" ajax_pagination="infinite" border_color="#1e73be"][td_block_11 custom_title="WELLNESS FRANTIŠKOVY LÁZNĚ" block_template_id="td_block_template_11" category_id="72" limit="15" ajax_pagination="infinite" tdc_css="" border_color="#1e73be"][td_block_11 custom_title="WELLNESS KARLOVY…
    Číst více
  • [vc_row][vc_column][td_block_11 custom_title="WELLNESS MARIÁNSKÉ LÁZNĚ" block_template_id="td_block_template_11" category_id="74" limit="15" ajax_pagination="infinite" tdc_css="" border_color="#1e73be"][/vc_column][/vc_row]
    Číst více
  • [vc_row][vc_column][td_block_11 custom_title="WELLNESS FRANTIŠKOVY LÁZNĚ" block_template_id="td_block_template_11" category_id="72" limit="15" ajax_pagination="infinite" tdc_css="" border_color="#1e73be"][/vc_column][/vc_row]
    Číst více