Nabízím atraktivní zájezd, na kterém se seznámíme s překrásným vodním zámkem Franzesburg a navštívíme největší podzemní jezero v Rakousku. Tento zájezd doporučuji všem zájemcům, kteří mají rádi kulturu spojenou s historií, sladkou čokoládu a kteří přivítají mnoho nových hezkých zážitků. Výlet je naplánován tak, abychom po nákupu čokoládových dobrot v Hauswirthu mohli tyto tajně ujídat v přítmí největšího evropského podzemního jezera.

První zastávka v Rakousku bude v čokoládovně Hauswirth, která patří k největším výrobcům cukrovinek v Rakousku. Seznámíme se s výrobou čokolády, můžeme ochutnat místní výrobky a lze si čokoládové dobroty také zakoupit. Vyrábí zde také různé duté čokoládové figurky Mikulášů, andělů i velikonočních zajíčků.

V dalších hodinách navštívíme zatopený sádrový důl Seegrotte, kde na nás čeká plavba po největším podzemním jezeře v Evropě. V podzemí byla kdysi vybudována tajná továrna na letadla a bylo zde vyrobeno jedno z prvních jetfighters světa, „Heinkel He 162 Salamander“.

Následně přejedeme do Laxenburgu, kde navštívíme vodní zámek Franzesburg, který nechal císař František II. postavit, jako napodobeninu středověkého hradu, na umělém ostrově uprostřed zámeckého jezera. Zámecký park Laxenburg je zapsán na seznamu Natura 2000. Franzesburg je spjat s císařovnou Sissi, která zde strávila medové týdny s císařem Františkem Josefem. Laxenburg je ale i místo, kde si můžete také odpočinout, projít se po parku, projet se vláčkem či loďkou po jezeře.

V ceně zájezdu 1.300 Kč je doprava a služby technického průvodce, vstupy se doplácí. Autobus jede z měst Lovosice, Litoměřice, Polepy, Hoštka, Štětí, Praha a dalších míst při cestě směrem na Vídeň.

Odjezdy okolo 4-5 hodiny, návrat okolo půlnoci.

Cena za prohlídku zámku s audioprůvodcem dospělý 10 Euro, dítě do 14 let 5 Euro, park dospělý 2 Euro, děti zdarma, jeskyně dospělý 10 Euro, dítě 7 Euro. Čokoládovna dle počtu zájemců o prohlídku.

Termín: 27.7.2019

Místa rezervujte na jardapilnaj@email.cz