Jednodenní zájezd, tentokráte do nejkrásnějších míst rakouských Alp, do Dachsteinu. Během jednoho dne budeme kráčet po ledu silném až 25 metrů a žasnout nad výhledem nad 400 metrů hlubokou propastí.

Nejdříve vyjedeme lanovkou k zastávce Schönbergalm a prozkoumáme Ledovou a Mamutí jeskyni. Poslední doba ledová v nich zanechala pozoruhodné ledovce i nádherně zmrzlé vodopády.

Odpoledne popojedeme na vrchol Krippensteinu, kde se nachází slavná vyhlídka Pět prstů. Je tu 5 vyhlídkových lávek a uvidíte odsud Dachstein v celé jeho kráse, včetně obou ledovců a jezera Halstätter See. Po návštěvě vyhlídky se ještě můžeme projít krásnou přírodou, dát si kávu nebo nakoupit suvenýry.

Chcete si užít pořádnou porci adrenalinu? Tak vyrazte do Alp! Vezmeme Vás za dechberoucími výhledy na Dachstein. Procházka po nejvyšším visutém mostu Rakouska pořádně poškádlí vaše nervy. Odměnou za adrenalinový zážitek vám budou neopakovatelná alpská panoramata. Na závěr sestoupíte do ledového království uvnitř ledovce.

V ceně zájezdu 1.500 Kč je doprava a služby technického průvodce, výjezd lanovkou a vstupy se doplácí. Autobus jede z měst Lovosice, Litoměřice, Polepy, Hoštka, Štětí, Praha a dalších míst při cestě směrem na Linz.

Odjezdy okolo 2-3 hodiny, návrat okolo půlnoci.

Cena lanovky: dospělý 33 Euro, mládež 15-18 let 26 Euro a děti 6-15 let 18 Euro. Vstup na vysutý most je za 3 Eura. Nejvýhodnější je zakoupit lanovku obousměrně + vstup na vysutou lávku + vstup do ledovcové jeskyně za 40 Euro.

Termín: 31.8.2019

Místa rezervujte na jardapilnaj@email.cz