Pro pořádání zájezdu autobusem je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 40 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Při pořádání zájezdu Vivarem je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 6 osob. CA Jarda Pilnaj má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků. Odjezdy mohou být z měst Litoměřice, Lovosice, Roudnice, Štětí a dalších měst při cestě, včetně Prahy (hl. nádraží), pokud se přes Prahu pojede.

 

OYBIN – 14.5.2022
– příjezd v 9:45 hod., otevírají v 10:00 hod. Následuje Dominikánský klášter Jablonné v Podještědí, prohl. ve 13, 14,30 hod., Zámek Zákupy, prohl. do 16 hod., Modlivý důl, poutní místo, Panská skála, nár. přírodní památka, sklárna Pačinek. Cena dopravy 400 Kč. Vivarem.

VÍDEŇ – 21.-22.5.2022
–  první den navštívíme továrnu na čokoládu a nákup v jejich speciální prodejně s ochutnávkou výrobků. Dům moří, plný obrovských akvárií a terárií s vyhlídkovou terasou nad Vídní. Následuje zábavní park Práter a pak Sissin zámek Franzensburg. Nově přespíme ve Vídni. Cena ubytování cca 500 Kč. Druhý den navštívíme Katedrálu Sv. Štěpána, Kostel Sv. Karla, Belveder, budovu parlamentu, Pavilon Secese a Hofburg, významné a krásné historické památky, většinou zapsány v listině světového dědictví Unesco. Cena dopravy 1.500 Kč. Vivarem.

ORLÍ HNÍZDO – 25.6.2022
– návštěva malebných bavorských Alp s prohlídkou Obersalzbergu, místa, kde Hitler projednával se zahraničními státníky anexi Rakouska a rozbití Československa, s možností prohlédnout si Hitlerovo „Orlí hnízdo”, část přístupných nacistických bunkrů a základy Berghofu, bývalého Hitlerova sídla v Obersalzbergu. Dále prohlídka Berchtesgadenu a alpského jezera Königsee s pohledem na horu Watzmann. Návštěva solných dolů, historického Salzburgu. Cena dopravy 1.900 Kč. Vstupné na Orlí hnízdo: 16 Euro, solný důl: 15 Euro. Autobusem.

DACHSTEIN – 2.7.2022
– nejkrásnější místo rakouských Alp. Během jednoho dne budeme kráčet po ledu silném až 25 metrů a žasnout nad výhledem nad 400 metrů hlubokou propastí. Nejdříve vyjedeme lanovkou k zastávce Schönbergalm a prozkoumáme Ledovou a Mamutí jeskyni. Poslední doba ledová v nich zanechala pozoruhodné ledovce i nádherně zmrzlé vodopády. Odpoledne lanovkou popojedeme na vrchol Krippensteinu, kde se nachází slavná vyhlídka Pět prstů. Je tu 5 vyhlídkových lávek a uvidíte odsud Dachstein v celé jeho kráse, včetně obou ledovců a jezera Halstätter See. V ceně zájezdu 1.900 Kč je doprava a služby průvodce. Výjezd lanovkou a vstupy se doplácí. Autobusem.

LEGOLAND – 9.7.2022
 – jednodenní výlet pro malé i velké, kteří si rádi hrají a mají chuť se pořádně vyřádit. Legoland v Gunzburgu. Odjezd ve 4,00 hod. ráno, návrat po půlnoci. V ceně 1.600 Kč je zahrnuta doprava dálkovým autobusem, pojištění a vstupné do Legolandu na všechny atrakce. Zajistíme dozor nad samostatnou mládeží s pasem nebo s OP. Autobusem.

NEUSCHWANSTEIN – 23.7.2022
– byl vybudován ve slohu pozdně románských hradů 13. století. Pro jeho umístění zvolil král Ludvík II. nepřístupnou skálu (965 metrů nad mořem) s nádherným výhledem na Alpy. Kromě tohoto světově známého zámku postavil bavorský král Ludvík II také další paláce, včetně zámku Linderhof, který je unikátním příkladem spojení romantické barokní architektury z doby francouzského absolutismu. Postavil ho poté, co jako mladý navštívil Francii, Chrám Slunce a Nové Versailles. Tři špičkové zámky za jeden den. Cena dopravy 1.900 Kč. Vstupné do zámků 11 a 7,5 Euro. Koňský povoz 6 Euro nahoru a 3 Euro dolů. Autobusem.

KONIGSTEIN A BAD SCHANDAU – 30.7.2022
– jedna s největších horských pevností v Evropě s nádherným výhledem na Saské Švýcarsko. Vstupné 8 Euro, vláček s autobusem 5 Euro. Následně lázeňské město Bad Schandau s vyhlídkou a prohlídkou města s posezením v místních kavárnách či cukrárnách. Cena dopravy 450 Kč. Vivarem.

KSIAZ, SVIDNICA A OSÓWKA – 3.8.2022
– výlet na tajuplná místa minulosti a za krásami Dolního Slezska – tajemné podzemní město Osówka, největší zámek Dolního Slezska zámek Ksiaz, přezdívaný jako polské Versailles a starobylé město Świdnica. Vydáme se po stopách jednoho z největších tajemství III. říše, projektu „Riese“. Navštívíme jeden z nejkrásnějších zámků v Polsku, zámek Ksiaz u Walbrzychu a také historické město Świdnica s „kostelem míru“, který je zapsaný na listině světového dědictví UNESCO. Cena dopravy 1.500 Kč.

VÍDEŇ – 6.-7.8.2022
– první den navštívíme továrnu na čokoládu a nákup v jejich speciální prodejně s ochutnávkou výrobků. Dům moří, plný obrovských akvárií a terárií s vyhlídkovou terasou nad Vídní. Následuje zábavní park Práter a pak Sissin zámek Franzensburg. Nově přespíme ve Vídni. Cena ubytování cca 500 Kč. Druhý den navštívíme Katedrálu Sv. Štěpána, Kostel Sv. Karla, Belveder, budovu parlamentu, Pavilon Secese a Hofburg, významné a krásné historické památky, většinou zapsány v listině světového dědictví Unesco. Cena dopravy 1.500 Kč. Vivarem.

BRATISLAVA A HRADY SLOVENSKA – 13.-14.8.2022
– hrad Děvín, Bratislavský hrad, hrad Beckov, Trenčínský hrad, Čachtický hrad, hrad červený Kameň atd. POZASTAVENO.

HRADY RAKOUSKA – 20.-21.8.2022
– hrad Rosenburg, zámek Schonbrunn, hrad Forchtenstein, zámek Ort atd. POZASTAVENO.

BERLÍN – 27.8.2022
– hlavní město Spolkové republiky Německo. Braniborská brána, Berlínská televizní věž, Hraniční přechod, Říšský sněm, Muzejní ostrov, Berlínská zeď, Muzeum DDR, Obchodní dům západu atd… Cena zájezdu 1.500 Kč.

NORIMBERK – 17.9.2022
– objevte delfíny a obrovské kapustňáky. Denně několik vystoupení delfínů a lachtanů. Cena dopravy je 1.500 Kč. Vstupné do ZOO (v ceně je i delfinárium) je 13,50 Euro dospělý a 6,5 Euro děti od 4-13 let. Pokud nechcete ZOO, je tu historické město Norimberk s Císařským hradem a mnoha památkami. Hned vedle se nachází obec Zirndorf se zábavným parkem Playmobil pro celou rodinu. Vstupné 10 Euro.

SALZBURG – 24.9.2022
– zámek, nacházející se na stejnojmenném ostrově, ležícím na Chiemském jezeře v jižním Bavorsku. Jeho budovu nechal postavit bavorský král Ludvík II. podle vzoru francouzského zámku Versailles v letech 1878 –1886. Zámek byl posledním z několika stavebních projektů Ludvíka II., on sám zde bydlel pouze několik dní. Po jeho smrti v roce 1886 se v další plánované stavbě nepokračovalo a Herrenchiemsee je dodnes nedokončený. Zrcadlová síň je zde delší než ve Versailles, dohromady měří 75 metrů. V koupelně se nachází vana s objemem 7 tisíc litrů vody, která je ohřívána topením pod mramorovou podlahou. Přímo v srdci města Salzburgu se zvedají úchvatné příkré skály s pevností, hradem Hohensalzburg. Návštěva tohoto největšího dokonale zachovalého pevnostního hradu ve Střední Evropě je nejlepší předehrou k poznání Salzburgu. Hrad Hohenwerten. Cena dopravy 1.900 Kč.

 

Objednávejte na: jardapilnaj@email.cz